Rusça

0.0. Сравнение дизельного и четырехтактного ДВС
Какой двигатель выбрать - бензиновый или дизельный??? Однозначно ответить на этот вопрос невозможно. Рассмотрим факторы, от которых зависит принятие правильного решения.
Если автомобиль оборудован дизельным двигателем, то в процессе эксплуатации будут значительно сэкономлены средства за счет более низкой стоимости топлива и его меньшего расхода. Чем объясняется меньший расход топлива? У дизельного двигателя легкового автомобиля степень сжатия находится в пределах 00—00 единицы по сравнению с 0 -00 у бензиновых двигателей, что обеспечивает более высокий КПД. Кроме того, у дизеля регулирование рабочей смеси в основном качественное, т.е. вне зависимости от частоты вращения коленчатого вала и нагрузки в цилиндры подается практически одинаковое количество воздуха, а количество используемого топлива увеличивается с нагрузкой. Но даже при полной мощности масса впрыскиваемого топлива в 0,0— 0,0 раза меньше, чем у бензинового двигателя такого же рабочего объема. Это означает, что действительная степень сжатия, т. е. давление и температура конца сжатия, не зависит от нагрузки, а рабочая смесь по сравнению с бензиновым двигателем всегда очень бедная.

Bulgarca

0.0. Сравнение на дизелови и четиритактови двигатели с вътрешно горене
Кой двигател да избера - бензинов или дизелов??? Невъзможно е да се отговори недвусмислено на този въпрос. Нека разгледаме факторите, от които зависи вземането на правилното решение.
Ако автомобилът е оборудван с дизелов двигател, тогава по време на работа ще има значителни спестявания поради по-ниската цена на горивото и по-ниския му разход. Какво обяснява по-ниския разход на гориво? При дизеловия двигател на лек автомобил степента на компресия е в диапазона 00-00 единици в сравнение с 0-00 при бензиновите двигатели, което осигурява по-висока ефективност. Освен това при дизелов двигател регулирането на работната смес е предимно качествено, т.е. Независимо от скоростта и натоварването на коляновия вал, към цилиндрите се подава почти същото количество въздух, а количеството използвано гориво се увеличава с натоварването. Но дори при пълна мощност масата на впръсканото гориво е 0,0–0,0 пъти по-малка от тази на бензинов двигател със същия работен обем. Това означава, че действителното съотношение на компресия, т.е. налягането и температурата в края на компресията, не зависи от натоварването и работната смес винаги е много бедна в сравнение с бензинов двигател.

(5000 karakter kaldı)
Rusça
Bulgarca

Son çeviriler

devamını göster›
ADS - REKLAMLAR